Jaço i AmCham-Doganave: Të hiqen çmimet e referencës, është praktikë primitive

17/02/2020 9:56 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMarrëdhënia mes Doganave dhe Biznesit në Shqipëri, për vitin 2020 është vendosur në qendër të vëmendjes gjatë mbledhjes së Dhomës Amerikane të Tregtisë. Katër ishin çështjet më të diskutuara gjatë këtij forumi të përbashkët: çmimet e referencës, vlerat doganore dhe praktikat për zbritjet e çmimit, rivlerësimet doganore dhe mungesa e aksesit në llogarinë e tatimpaguesit në doganë. Gjatë fjalës së tij, kryetari i AmCham, Enio Jaço, veçoi çështjen e listës së referencës. Sipas tij, ajo është përmirësuar, por që duhet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of