Jaka: Të zgjidhen problemet me barrierat e bizneseve Shqipëri-Kosovë

08/07/2019 11:58 AM 0 komente

Kryetari i Dhomës së Tregtisë, Nikolin Jaka, bëri të ditur se është ngritur një grup pune me koordinator Odën Ekonomikë të Kosovës dhe Dhomën e Tregtisë Tiranë, që do të mbledhë dhe filtrojë gjithë problematikën mes Shqipërisë dhe Kosovës brenda datës 15 korrik. Ky grup pune u ngrit pasi në Konferencën e 21 majit në Tiranë “Mundësitë dhe sidat e marrëdhënieve tregtare Shqipëri-Kosovë” dolën në pah pengesat e mëdha që po përjetojnë sipërmarrjet e dy shteteve. Në një sondazh me […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of