Jemi optimistë për 2021, kriza të shërbejë si pikënisje për modele të reja biznesi

11/01/2021 10:28 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIntervistë me Bledar Shella, drejtor i përgjithshëm i Bankës OTP Albania   Bledar Shella, drejtor i përgjithshëm i Bankës OTP Albania, thotë në një intervistë për revistën “Monitor”, se kriza e ka gjetur sektorin bankar shqiptar në gjendje të shëndetshme. Pas muajit qershor, Banka OTP ka kredituar me ritme edhe më të larta krahasuar me vitin e kaluar. Deri tani, ai konstaton se efekti i krizës, në cilësinë e portofolit të kredisë, nuk ka qenë shumë i lartë dhe pas […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of