Jeni rritet, dollari bie

23/01/2020 9:02 AM 0 komente

Jeni fitoi pikë mëngjesin e kësaj të enjteje kundrejt dollarit amerikan. Ai avancoi me 0.25 për qind dhe u këmbye me 109.58 jen për dollarë amerikanë.

Ndërsa monedha e përbashkët, euro, ishe në nivelin e qendrueshëm ku u këmbye me 1.1088 dollarë amerikanë.

Franga zviceriane u këmbye me 0.9684 dollarë amerikanë.

Paundi britanik u këmbye me 1.3138 dollarë amerikanë.

Dollari australian avancoi me 0.5 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.6879 dollarë australianë për dollarë amerikanë.

Yuan-i kinez ra me 0.25 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 6.9261 yuan për dollarë amerikanë, njëkohësisht edhe niveli i tij më i ulët që prej 10 janarit.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of