Jeta urbane

29/06/2020 9:52 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Qytetet e mëdha pas pandemisë. Sa dëme ka shkaktuar Covid-19 në qytetet e mëdha perëndimore?   Deri vonë, qytetet e mëdha të botës ishin të pandalshme. Çdo vit, qytete si Nju Jorku, Londra dhe Parisi pasuroheshin dhe populloheshin gjithnjë e më tepër. Që nga fillimi i shekullit, këto metropole kanë kapërcyer rënie drastike të dotcom, një krizë financiare, sulme terroriste dhe populizëm politik, pjesërisht të shkaktuar nga mëria për pasurinë dhe arrogancën e tyre. A mund të jetë duke […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of