“Jo Negociata, Vetëvendosje”

10/02/2020 8:38 AM 0 komente

  Rrugëtimi 23-vjeçar i Albin Kurtit dhe partisë së tij drejt pushtetit Vetëvendosje dhe Albin Kurti kanë bërë një rrugë të gjatë për të prekur pushtetin. Pas një rrugëtimi prej 23 vitesh, fillimisht si aktivist politik e më pas edhe si kryetar i subjektit opozitar, Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti ka marrë edhe zyrtarisht pozitën e kryeministrit të Kosovës. Si lider i Vetëvendosjes, e cila i fitoi zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit, 2019, Kurti u nominua dhe më pas u zgjodh […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of