Jo TVSH-se ne dogane

15/07/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Ersuin Shehu Industritë prodhuese kërkojnë shtyrje të pagesës së TVSH-së për lëndët e para. Konfindustria do t’i kerkoje qeverise shqiptare shtyrjen e pageses se Tatimit mbi Vleren e Shtuar (TVSH) per lendet e para te importuara. Sipas kryetarit te Keshillit Drejtues te Konfindustrise dhe njekohesisht pronarit te Birres Stela, z.Stefan Pinguli, kjo eshte nje lehtesi shume e rendesishme per t’i bere prodhuesit shqiptare me konkurrues ne treg. Z.Pinguli thote se shtyrja e pageses se TVSH deri ne momentin […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of