Johnson&Johnson tejkalon parashikimet

21/10/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Gjigantja farmaceutike Johnson&Johnson arrin 30% fitim, duke mundur parashikimet. Ky nivel i larte fitimesh u arrit fale shitjeve te larta te produkteve te konsumit dhe te aparateve mjekesore, si dhe fale nje ristrukturimi te madh te pagesave nje vit me pare. Dega e saj “New Brunswick”, e cila prodhon kontraceptive, produkte per shendetin e foshnjeve, aparate mjekesore dhe barna raportoi rreth 3.3 miliard dollare te ardhura neto, ku vitin e kaluar ato ishin 2.25 miliard dollare. Te ardhurat u […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of