Kadri ZOGA-Studiuesi i Kreditit Bujqesor

25/02/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Akademik Vladimir Misja Kadri ZOGA ka qenë ekonomist i sistemit bankar, pedagog i arsimit të lartë. Lindur në Vlorë më 4 tetor 1922. Rrjedh nga një familje e mesme, qytetare, tregtarësh. Studimet e mesme i ka kryer në Shkollën Tregtare Vlorë. Gjatë periudhës 1946-1950 ka ndjekur dhe përfunduar, me rezultate shumë të mira, studimet e larta në Fakultetin e Financave të Degëve të Ekonomisë në Institutin Ekonomiko-Financiar të Shën Petërburgut (Leningrad). Kadri Zoga zotëronte 3 gjuhë të huaja, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of