Kalkulimet matematike dhe reforma e pensioneve.

18/08/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Fiqiri Baholli Matematika qe eshte nje instrument per parashikimet dhe perllogaritjet e humbjeve qe peson buxheti i shtetit nga moskryerja e reformes se pensioneve, po perdoret aktualisht vetem per rutinen e ndryshimeve ne nivelet perllogaritese. Analiza matematikore dhe interpretimi ekonomik qe u duhet bere shifrave te sigurimeve shoqerore konsumohet thjesht per artikuj mediatike pa zgjuar kurrfare nisme per nje gje qe e dime te gjithe – do te dalim ne pension dhe nuk e dime a do te […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of