Kalon projekti i parë / Energji nga era në Fier

05/08/2019 8:05 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPrej vitesh, numri i projekteve që kalojnë në hallka të ndryshme diskutimi apo miratimi për parqe eolike në funksion të prodhimit të energjisë nga era janë të shumta, por zbatim konkret të tyre vështirë se gjen. Por së fundmi një vendim qeverie i korrikut dhe i publikuar në Fletoren Zyrtare ka autorizuar një kompani që të çojë para një projekt të kësaj natyre në njësinë administrative Topojë në Fier ku kompania “Max Energy”, sh.p.k ka vendosur të instalojë një central […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of