Kanadezet, ne kerkim te rishullitr te thesareve

17/12/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Albert Gjoka Nisin kerkimet per gjetjen e mineraleve te arit, bakrit dhe zinkut ne rajonin e Mirdites nga kompania kanadeze “Tirex Recourses”. Si do te realizohet projekti 25 milion dollaresh. Flet drejtuesi i projektit te Tirex ne zonen e Mirdites Bryan Slusarchuk Prej disa kohesh kane nisur kerkimet ne zonen e Mirdites nga nje grup ekspertesh nga Kanadaja, i cili eshte vendi kryesues ne Bote persa i perket zhvillimit te teknologjise kerkimore gjeologjike, ku te dhenat e para […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of