Kanadezët/ Tërheqja e turizmit të epokës komuniste

22/05/2017 11:17 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintShqipëria turistike duket se po tërheq vëmendjen edhe me epokën e komunizmit. Këtë herë janë bunkerët që vlerësohen si një atraksion turistik, por edhe si një burim biznesi. Dava Hazzan, një shkrimtar udhëtimesh nga Kanadaja, ka realizuar një artikull të gjatë mbi historinë e bunkerëve në Shqipëri dhe sesi njerëzit po i kthejnë ata në atraksione të vërteta. Artikulli i tij u publikua në “Roads & Kingdoms”. Gjatë qëndrimit në Shqipëri, Hazzan vizitoi shumë bunkerë dhe intervistoi disa pronarë të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of