Kandidatët për guvernator shpalosën platformat

11/02/2013 4:03 PM 0 komente

Ish-ministri i Financave, Bedri Hamza, rrëfeu përpara ish- bashkëpunëtorit të tij në parti, sot kryetar i Bordit të Bankës Qendrore të Kosovës, Sejdi Rexhepi, platformën e tij për të drejtuar bankën. Në të njëjtën procedurë, kaluan edhe gjashtë kandidatët e tjerë, të cilët kanë plotësuar kriteret teknike për postin e drejtuesit të BQK-së, guvernatori ende në detyrë Gani Gërguri, dhe Valentin Toçi, Safet Merovci, Xhemajl Gashi, Flamur Keqa dhe zëvendësguvernatori Nexhat Kryeziu. Kryetari i Bordit, Sejdi Rexhepi, tha se procesi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of