Karburante, rafineri dhe restorante, ISHTI gjobiti 87 subjekte në vitin 2018

22/07/2019 5:18 PM 0 komente

Të dhënat zyrtare nga Inspektorati Shtetëror, Teknik dhe Industrial për vitin 2018, tregojnë se në total janë marrë masa ndaj 87 subjekteve. Bëhet fjalë për ato subjekte që janë penalizuar me masa administrative, siç është gjoba dhe totali i tyre arriti 49.35 milionë lekë. Nga publikimi periodik i të dhënave lidhur me kontrollet rutinë dhe masat ndaj subjekteve në shkelje, ka larmishmëri të llojit të aktivitetit që ushtrojnë këto të fundit, duke nisur nga ato më tipiket, siç janë pikat […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of