Karburantet: Rritja spekulative e cmimit

10/06/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Ersuin Shehu  Si ka qene ecuria e rritjes se çmimeve te karburanteve ne vendin tone gjate muajve te fundit. A ka elemente speculative. Cilet jane operatoret kryesore te tregut. Xhirot e tyre dhe normat e fitimit gjate vitit 2007. Si kompani me xhiro marramendese kane nje norme fitimi, shpesh dhe me te ulet se 1%  Nese karburantet po shtrenjtohen ne te gjithe boten, ka te dhena qe tregojne se ne Shqiperi shtrenjtimi eshte me i madh. Ne maj […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of