Kartëmonedha 5000 lekë

16/09/2019 8:16 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Përmasat:        160 mm x 72 mm Ngjyra:             E verdhë Hedhur në qarkullim: 30.09.2019 Pamja e përparme: Portreti i Gjergj Kastrioti Skënderbeut sipas Gentile Bellini-t Tekstet: “BANKA E SHQIPËRISË”, “PESË MIJË LEKË”, “SKËNDERBEU 1405-1468” Pamja e prapme: Kalaja e Krujës, përkrenarja, monumenti i Skënderbeut mbi kalë në Tiranë dhe nënshkrimet e drejtuesve.   Si të dalloni elementet e sigurisë në kartëmonedhën 5,000 lekë Kontrollo nëse kartëmonedha është e vërtetë, përmes verifikimit të elementeve të sigurisë me metodën “PREK, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of