Katër shtete në garë për të marrë Volkswagen pas tërheqjes nga plani i Turqisë

11/11/2019 12:23 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKompania Volkswagen u lakua se do të investonte në një fabrikë me vlerë 1 miliard euro në Turqi, çka e përballi Bashkimin Europian dhe shtetin turk në bisedime intensive për kushtet, e lidhur kjo edhe me situatën në Siri, por shumë shpejt negociatat u ftohën. Kompania njoftoi se do të shtynte vendimin final për investimin e mundshëm në Turqi, por ky pozicionim i ri ka zgjuar “oreksin” e vendeve të Europës Juglindore që të vihen në garë për të bërë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of