Kater vjet deshtim

14/05/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Shumë pak persona janë në dijeni, por në Shqipëri ekziston një ligj për biokarburantet, madje që nga viti 2008! Qeveria në ligjin nr. 9876, datë 14.2.2008 “Për prodhimin, transportimin dhe tregtimin e biokarburanteve dhe të lëndëve të para djegëse, të rinovueshme, për transport” ka përcaktuar sasinë minimale vjetore që duhet të tregtohet për biokarburantet dhe lëndët e tjera djegëse, të rinovueshme. Kjo sasi nuk mund të jetë më e vogël se 3 për qind, duke filluar nga viti 2010, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of