Kë nuk besojnë shqiptarët: Qeverinë dhe sistemin gjyqësor

03/02/2020 12:40 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintRezultatet e një sondazhi tregojnë se qeveria, shoqatat e kursim-kreditit, partitë politike dhe sistemi gjyqësor janë institucionet ku shqiptarët besojnë më pak. Të rinjtë, më mosbesuesit ndaj qeverisë   Një studim i publikuar së fundi tregon se qeveria, shoqatat e kursim-kreditit (institucionet jo bankare të kreditimit), partitë politike dhe sistemi gjyqësor janë institucionet ku shqiptarët besojnë më pak. Sondazhi ka sjellë rezultate interesante për besimin e rënë te qeveria, por po ashtu edhe partitë politike (përfshirë ato të opozitës) nuk […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of