“Kemi 5 fabrika në Europë, por Shqipëria e fundit për lehtësi, problem burokracia”

11/11/2019 12:22 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintLucas Nam, përfaqësues i Yura Corporation në Shqipëri   Koreanët e Yura-s, të vendosur në Fier prej disa muajsh, kanë nisur punimet intensive për ngritjen e fabrikës. Përfaqësuesi i kompanisë, Lucas Nam, në një intervistë për “Monitor”, shprehet se projekti po avancon, por burokracia mbetet problematike tek institucionet shqiptare. Sipas tij, një pjesë e stafit korean nuk ka marrë ende lejet e qëndrimit dhe punës në Shqipëri për arsye të pakuptueshme. Lidhur me lehtësitë që shteti ynë garanton për industrinë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of