Kemi një kohë të gjatë që nuk po shohim investitorë të huaj

13/02/2017 2:48 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet Gjergj Buxhuku, drejtor i përgjithshëm i Konfindustrisë Viti 2017, mbështetur te të dhënat dhe analizat që ka Konfindustria, mund të themi se nuk do të paraqesë ndonjë ndryshim për t’u theksuar, në krahasim me vitet e fundit për sa i përket pritshmërisë së biznesit. Besimi është ende i ulët dhe kjo duket drejtpërdrejt te niveli i dobët që shfaq në vazhdimësi kërkesa për kreditim nga bizneset e qëndrueshme. Paqëndrueshmëria politike, parimisht, në teori, ka ndikim në klimën e biznesit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of