Keni ende shumë për të bërë…

06/03/2017 12:16 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIntervistë me Shefen e Misionit të Fondit Monetar Ndërkombëtar për Shqipërinë, znj. Anita Tuladhar Shqipëria duhet të vazhdojë të forcojë rritjen e saj dhe qëndrueshmërinë e ekonomisë, për të cilat është i nevojshëm angazhim i fortë për reformat. Duhet të vazhdojnë përpjekjet për të ulur nevojat e borxhit dhe të huamarrjes, për të forcuar menaxhimin e financave publike, për të zgjidhur borxhin e lartë bankar dhe për të ecur përpara me reformat gjyqësore të ndërmarra kohët e fundit Ndonëse e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of