Kercenim qe nuk shqeteson

04/12/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Ibrahim Rexhepi Serbia ka paralajmëruar se si përgjigje ndaj Pavarësisë së Kosovës, do të ndërpresë tërësisht eksportin e mallrave, pastaj do të bllokojë qarkullimin tranzit nëpër rrugët e saj dhe nuk do të lejojë që energjia elektrike me destinacion Kosovën të kalojë nëpër rrjetin e saj. Analistët kosovarë thonë se nuk ka arsye për shqetësim, meqenëse tashmë tregu është i hapur dhe është i mundur zëvendësimi. Për këtë arsye edhe varësia nga importi i mallrave serbe është gjithnjë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of