Kërkesa për kredi – T II 2019

12/08/2019 8:45 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBizneset e mëdha kanë ulur ndjeshëm kërkesën e tyre për kredi në banka, sipas tabelave të Bankës së Shqipërisë, të publikuara në kuadër të vrojtimit të aktivitetit kreditues në tremujorin e dytë të vitit. Balanca e kërkesës për kredi nga bizneset e mëdha është negative prej -12.9, shumë më e lartë se mesatarja e gjithë bizneseve prej -4.5. Një balancë negative tregon rënie të kërkesës së kredi. Për bizneset e mesme dhe të vogla, kjo balancë është pozitive prej 5.4, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of