Kërkesat e biznesit  

22/06/2020 11:52 AM 0 komente

Prodhuesit e këpucëve ende vuajnë mungesën e porosive, lëndës së parë, vonesat në pagesa nga furnitorët, për shkak të rënies të shitjeve dhe stokut të madh të krijuar. Donika Mici, sipërmarrësja e kompanisë së këpucëve, ku janë të punësuar rreth 1,400 punonjës, shpjegon se ka shumë pak porosi, çka nuk arrin t’i përfshijë të gjithë punonjësit në punë. Zonja Mici thotë se nisur nga vështirësitë e mëdha që po has ky sektor është e domosdoshme që shteti t’i subvencionojë bizneset […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of