Kërkesat e para për qeverinë e Albin Kurtit

10/02/2020 8:40 AM 0 komente

Oda Ekonomike e Kosovës ka mirëpritur konstituimin e institucioneve të vendit. Kryetari i këtij institucioni, Berat Rukiçi, ka thënë se qeveria e re duhet ta kompensojë kohën e humbur prej fushatës zgjedhore deri tani, duke treguar edhe se çfarë duhet të jetë prioritet për të në aspektin ekonomik. “Prioritetet e politikave ekonomike duhet të jenë të qarta dhe të matshme sidomos sa i përket: – Hendekut të shkathtësive dhe “ikjes të trurit”; – Rritjes së eksportit dhe investimeve të huaja […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of