Kërkesat për azil nga Shqipëria / Kryesojnë Franca, Gjermania dhe Italia, bien me 67% për 8-mujorin

28/09/2020 11:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFranca, Gjermania dhe Italia janë tre shtetet kryesore me kërkesat më të mëdha për azil në tremujorin e dytë të këtij viti. Eurostat raporton se vendi më i preferuar është Franca, me 205 aplikime, ose 44% të totalit të aplikimeve për azil për herë të parë nga shqiptarët. Destinacioni i dytë mbetet Gjermania, me 140 aplikime, ose 30% të totalit. Edhe Italia vijon të jetë një vend i preferuar me 55 aplikime, ose 12% të totalit. Për shkak të kufizimeve […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of