Keshilla per menaxheret, si te vleresojne punonjesit

11/12/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Këshilla numër 1 për menaxherët që po bëhen gati për vlerësimin e ecurisë së punonjësve të tyrer Merrni kohën e duhur. "Kushdo e urren këtë gjë. Askush nuk do realisht që të përgatisë vlerësimin e ecurisë së punës së punonjësve të tij”, -thotë Diane Foster, drejtuese e firmës konsultuese Diane Foster & Associates në Alameda, Kaliforni. Por ka një çmim për t’u paguar nga menaxherët që përçapen mes përgatitjeve, dhe më pas përpiqen që të kalojnë në mbledhje me […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of