Këshillat e AMF në website për tregtimin “online”

25/06/2018 12:30 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMe zhvillimet e shpejta që kanë marrë tregjet telematike dhe informatika, po gjen gjithmonë e më shumë hapësirë investimi me anë të internetit apo të postës elektronike. Nuk ka ende në Shqipëri një sistem të ngritur të tregtimit në internet apo në postën elektronike dhe kuptohet as AMF nuk ka një strukturë mbrojtëse për këtë lloj investimi. Megjithatë është rasti të kujtojmë në këto raste investimi se: – Të jetë plotësisht i verifikueshëm subjekti që ofron shërbimet e investimit, adresat […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of