Kina ia kalon Gjermanise e Turqise

03/06/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Albana MUçAJ Tregtia e mineraleve dhe metaleve me Kinen e çon ate ne partnerin e katert tregtar te Shqiperise. Eksportet e mineraleve rriten rreth tri here dhe importet e metaleve te gatshme nga Kina rriten mbi 3 here krahasuar me nje vit me pare. Interesin ne rritje te Kines per metalet po arrijne ta shfrytezojne edhe kompanite qe punojne ne Shqiperi. Trefishimi i vleres se eksportit te metaleve gjate nje viti drejt tregut kinez dhe rritja e importeve […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of