Kina kalon Japonine, rfluturonr ekonomia e Dragoit

31/01/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Mund të jetë çështje javësh, muajsh, por tashmë është fakt se kemi të bëjmë me një ekonomi në rritje në Kinë. Sipas të dhënave zyrtare të zyrës së statistikave, ekonomia e Republikës Popullore ka kaluar atë të Japonisë. Një gjë e tillë do të thotë se formula e diskutuar nga G2 dhe që drejtuesit e Pekinit nuk iu pëlqen ta dëgjojnë (direktivë botërore SHBA-Kinë) përmbledh një çështje më shumë: tejkalimi i Tokios bën që ekonomia e gjigantit aziatik të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of