Kina, sa larg dhe afër

10/12/2012 2:47 PM 0 komente

Kur vendet e rajonit po nxitojnë të tërheqin investimet kineze, Shqipëria, e cila ka pozitë të favorshme gjeografike, si dhe lidhje të vjetër ekonomike me këtë shtet, po e humb shansin. Sipërmarrësit dhe ekspertët: Qeveria të hartojë strategji për tërheqjen e investimeve Kriza globale ekonomike, e cila ka “dëmtuar” ekonomi të mëdha botërore, që nga Shtetet e Bashkuara dhe Europa, ka ndikuar pozitivisht për një prej shteteve të mëdha në botë, Kinën. Sot, Kina është një ndër fuqitë më të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of