KIS miraton statusin për projektin 125 milionë euro në Jug, rrëzohet hoteli në Butrint

25/01/2021 8:18 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKomiteti i Investimeve Strategjike (KIS) vendosi në mes të dhjetorit, që t’i jepte statusin e investitorit strategjik projektit “Green Coast”, për një vlerë investimi 125.4 milionë euro. Projekti është vazhdim i atij ekzistues në zonën e Palasës, që është trajtuar në 2016 me po të njëjtin status, për një vlerë investimi 52.5 milionë euro dhe është finalizuar me një numër të konsiderueshëm vilash turistike. Dosja e kësaj here, dorëzuar në KIS, parashikon një vlerë investimi më të madh, që lidhet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of