Klientët po e paguajnë rregullisht shërbimin e qirasë financiare

10/08/2020 11:14 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFerid Shijaku, Drejtor i Komanduar i Divizionit të Biznesit Anëtar i Bordit të Manaxhimit   Sektori i qirasë financiare është dëmtuar rënë nga pandemia e Covid-19. Ferid Shijaku, Drejtor i Komanduar i Divizionit të Biznesit dhe Anëtar i Bordit të Manaxhimit i OTP Bank Albania pohon se bizneset e financuara me leasing operojnë kryesisht në sektorët e prodhimit (linja makinerish), apo sektorët e transportit të mallrave ose njerëzve (mjete transporti) të cilët janë mjaft të goditur nga kriza e Covid-19. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of