KLSH/ Abuzim me rimbursimin e ilaçeve më 2015

14/11/2016 5:56 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKontrolli i Lartë i Shtetit, gjatë një inspektimi në Fondin e Sigurimit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor, gjeti abuzime miliona euro me faturat e rimbursimittë ilaçeve më 2015. Në programin DEPO, i cili shërben për regjistrimin e inventarëve, faturat hyrëse dhe faturat dalëse, u konstatua se janë deklaruar më shumë shitje se sa hyrje të barnave të rimbursueshme, si nga depot, ashtu dhe nga rrjeti i hapur farmaceutik, gjithsej në shumën 1,627,500 mijë lekë. Konkretisht nga auditimi i të dhënave […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of