Klubet kërkojnë TVSH 6% dhe mostatim të pagave të lojtarëve për 10 vjet

14/12/2020 8:35 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Para fillimit të këtij sezoni, Liga e Klubeve Profesioniste të Futbollit iu drejtua qeverisë me një paketë kërkesash për lehtësime ligjore dhe fiskale të klubeve, me qëllim zbutjen e pasojave të krizës dhe tërheqjen e investimeve në futboll. Sipas Ligës, situata e tejzgjatur e pandemisë dhe skenarët pesimistë për kapërcimin e shpejtë të saj, kanë dëmtuar financat e klubeve dhe financuesve të tyre, si dhe kanë zbehur në maksimum perspektivën e ofrimit të sponsorëve seriozë dhe të qëndrueshëm. Përballë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of