Kolapsi i grupit më të madh të biznesit kroat kërcënon stabilitetin e qeverisë

29/05/2017 10:49 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintDetyrimet e grupit më të madh të biznesit të Kroacisë po kërcënojnë me falimentimin e kompanisë dhe jo vetëm humbjen e mundshme të dhjetëra mijë vendeve të punës, por madje edhe stabilitetin e qeverisë së vendit. Ndër bizneset kryesore të Grupit Agrokor janë prodhimi dhe shpërndarja e produkteve ushqimore dhe pijeve, si dhe rrjeti i dyqaneve me pakicë, që së bashku kanë akumuluar një borxh prej 5.4 miliardë eurosh (6 miliardë dollarë). Këto të dhëna përfaqësojnë rreth 12% të Produktit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of