Kompakti global-afron biznesin me shoqerine

10/03/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Albana MUçAJ Krijimi i tregjeve te qendrueshme, shihet si sfide e politikave nderkombetare. Nje raport me i forte biznes-qeverisje-shoqeri, mundeson realizimin e ketyre tregjeve, ne kuadrin e projektit “Kompakti Global” te PNUD “Na lini te bashkojme fuqite e tregut me autoritetin e ideve universale. Na lini te zgjedhim e te koordinojme forcat krijuese te sipermarrjes private me nevojat qe vijne nga demet dhe kerkesat e gjenerates se ardhshme”. Kofi Anan, sekretari i pare i Kombeve te Bashkuara Te […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of