Kompanitë e mëdha amerikane tregojnë interes në sektorin e investimeve në Bullgari

20/11/2017 11:25 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKompanitë e mëdha amerikane janë të interesuara të investojnë dhe të zgjerojnë aktivitetet e tyre në Bullgari në fushat e bujqësisë, farmacisë, teknologjisë dhe sektorit të ushqimit e pijeve. Kjo u njoftua nga zyra e shtypit të Këshillit të Ministrave. Kryeministri Bojko Borisov pati një takim me biznesin amerikan, gjatë të cilit ishte i pranishëm edhe zëvendëskryeministri i Fondeve të BE-së, Tomisllav Donçev dhe ministri i Ekonomisë, Emil Karanikolov. Delegacioni i Biznesit Amerikan përbëhej nga përfaqësues të 13 korporatave amerikane […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of