Komunikimi juaj joverbal mund te rrenoje intervisten

22/01/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Të shtrëngoni duart në një formë të lehtë, të shmangni shikimin në sy dhe të nervozoheni janë vetëm disa prej gabimeve të pakta që mund të rrënojnë suksesin tuaj të mundshëm në një intervistë pune. Pavarësisht se mund të keni qenë të pandërgjegjshëm kur keni bërë këto sjellje, intervistuesit që mbledhin sjelljet negative të komunikimit tuaj jo verbal janë të gatshëm të dyshojnë te përshtatshmëria juaj për atë pozicion pune. Komunikimi jo verbal mund të gjykohet aq shumë dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of