Koncertet e medha drejt falimentimit

22/07/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Magdalena Alla “Europe”, “Deep Purple”, “Def Leppard”, “Whitesnake”, James Blunt etj., janë shumë të kushtueshëm. Biletat shiten pamjaftueshëm dhe sponsorët janë indiferentë. Yjet e mëdhenj të muzikës botërore, që po bujtin natyrshëm edhe në Tiranë, rrezikojnë të heshtin, të mos nisen më edhe në Shqipërinë e vogël. Humbjet e mëdha financiare që mbartin faturat e tyre po bëhen të njëpasnjëshme, aq sa mund të ulin edhe pasionin më vlues për t’i parë ata në skenat tona. Këtë thotë me […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of