Koncesione të heshtura

23/03/2015 11:28 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNë përpjekje për të rritur flukset e kapitalit në ekonomi dhe për të kapur kohën e humbur, Shqipëria ka nisur një proces të gjerë, të dhënies me koncesion të aseteve dhe shërbimeve publike, me gamë mjaft të gjerë. Ky është një proces i pritshëm, pasi prej kohësh qeveria shqiptare kishte shpallur një strategji të re të marrëdhënies mes publikut dhe privatit me dy arsye kryesore: e para mungesa e parave buxhetore për t’i bërë vetë të gjitha dhe e dyta, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of