Koncesioner dhe shpronesime

01/04/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint   Nga Ersuin Shehu Problemi i pronesise po ndeshet edhe ne investimet ne energjetike. Me miratimin e ligjit te ri te koncesioneve, shume shoqeri private pergatiten projektet per ndertimin me koncesion te hidrocentraleve te vegjel dhe te mesem vendore. Per disa prej tyre ka filluar puna, por menjehere jane shfaqur problemet e para me pronaret e truallit, qe pretendojne çmime shume te larta per te lejuar ndertimin ne tokat e tyre. Ne keto kushte, nepermjet Bashkimit te Dhomave te […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of