Koncesionet / Projekt i ri për të asistuar KLSH-në për monitorimin e PPP-ve

16/03/2020 9:01 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNjë marrëveshje e re siguron ekspertizë teknike për kapacitete më të mira kontrolli për institucionin e Kontrollit të Lartë të Shtetit. Kreu i Kontrollit të Lartë të Shtetit, Bujar Leskaj, dhe Ambasadori zviceran Adrian Maître, nënshkruan një marrëveshje dypalëshe për të siguruar metoda, aftësi teknike dhe teknologji të reja në fushën e mbikëqyrjes së koncesioneve dhe Partneriteteve Publik-Privat (PPP-të). “Roli i Kontrollit të Lartë të Shtetit është i një rëndësie të veçantë në kuadër të përpjekjeve më të fundit në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of