Kondi: Cikli i TVSH mbyllet duke luftuar informalitetin në prodhim dhe import

09/10/2017 5:18 PM 0 komente

Do të ishte më me vend rikthimi i tatimit të thjeshtuar të biznesit të vogël se sa aplikimi i TVSH-së   Eksperti fiskal, Ramadan Kondi, thotë se aplikimi i TVSH në biznesin e vogël, do të ishte një politikë pa vlerë nëse më parë nuk formalizohet zinxhiri i sipërm i tatimit. Që do të thotë se duhet të ketë deklarime të formalizuara të TVSH-së në import dhe në prodhim, formalizimi duhet të bëhet edhe në hallkat e ndërmjetme dhe pasi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of