Konfindustria: Edhe pas ndryshimeve të fundit, procedurat e bllokimit të llogarive janë antiligjore

07/12/2020 12:01 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKonfindustria vlerëson në një njoftim zyrtar, se edhe pas ndryshimeve të fundit të Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë, në urdhërin administrativ për kalimin e detyrimeve të kompanisë, ortakëve dhe administratorëve, është lënë hapësirë e gjerë për keqinterpretim të skajshëm në zbatim. Në aktin nënligjor në fjalë, përsëri nuk bëhet dallim i qartë dhe i prerë ndërmjet mënyrës ligjore të prekjes së llogarive/aktiveve të bizneseve si dhe llogarive/pasurisë personale të aksionerëve dhe administratorëve, si dy procese të pavarura gjyqësore. Konfindustria vlerëson, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of