Konfindustria: Jemi të paqartë

22/04/2013 11:33 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKonstatimi Është për të ardhur keq që kompani të mëdha perëndimore po zhvendosin investimet e tyre në rajonin e Ballkanit dhe nuk po zgjedhin Shqipërinë, por më së shumti Serbinë dhe Maqedoninë. Megjithëse Shqipëria ka një traditë të vjetër në prodhimin e tekstileve dhe këpucëve, nuk po harton strategji të plota për të tërhequr investime   Drejtuesi i Konfindustrisë, që mbledh brenda vetes dhjetëra biznese vendase, kryesisht në sektorin e ndërtimit dhe industrisë, duket i shqetësuar mbi situatën aktuale parazgjedhore. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of