Konfliktet e biznesit te viteve r30

11/12/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint   Nga Dashnor Kaloçi Revista “Monitor” publikon për herë te pare historine e panjohur te kompanise se famshme “SAIDE”, me qender ne qytetin e Elbasanit, e cila gjate viteve të Monarkise se Zogut, merrej me prodhimin dhe eksportin e duhaneve. Si u shkatërrua ajo kompani nga grindjet e aksionerëve të saj, të cilët në atë kohë përkrahën rryma të ndryshme politike dhe klane të caktuara brenda suazës së atij regjimi   Grindjet politike që shkatërruan kompaninë e duhanit “SAIDE” […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of