Konflikti i depozitave te gazit

27/02/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMbetet ende i pazgjidhur problemi i depozitimit te gazit. Kompanite importuese refuzojne te lene garanci deri ne 4 milione euro, nderkohe qe rdepozituesitr konfirmojne gatishmerine per te bashkepunuar me to Nga Laura Cela Kur ka kaluar më pak se një muaj nga bërja publike e “mosmarrëveshjes” së importuesve të gazit me kompanitë e depozitave, Petrolifera dhe Porto Romano, ende asnjë zgjidhje nuk duket në sfond. Importuesit u ankuan në fillim të vitit se nuk kanë arritur të nënshkruajnë kontratë me […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of